Hoppa till sidans innehåll

Poängligan 2010


           täv 1 täv 2 täv 3 täv 7 täv 4 täv 5 täv 6 täv 8 Bonus
1 Karin Öhlin 823 100 100 100 100 99 97 97 96 34
2 Tore Johansson 815 100 100 99 97 96 95 95 92 41
3 Johanna Andersson 802 100 96 95 94 94 93 93 91 46
4 Magnus Fransson 779 97 96 96 95 94 94 93 88 26
5 Simon Freyland 777 97 96 95 95 95 93 93 92 21
6 P-O Derebrant 771 100 100 100 98 91 91 90 86 15
7 Kristin Karlsson 770 98 96 96 95 93 91 91 90 20
7 Göran Karlsson 770 97 96 95 95 93 89 88 84 33
9 S-O Fransson 766 99 97 96 89 88 88 90 85 34
10 Annastina H-Karlsson 757 100 99 95 95 94 90 84 82 18
11 K-G Ramde 750 100 98 90 88 87 85 84 83 35
12 Olof Walfridsson 733 96 95 93 88 83 80 80 79 39
13 Agneta Granström 731 97 95 94 94 86 82 80 80 23
14 Bo Henriksson 718 98 96 91 91 89 84 79 78 12
15 Tommy Olausson 690 95 92 90 80 78 78 77 75 25
16 Gull-Britt Karlsson 684 93 92 81 80 79 78 77 76 28
17 Sara Freyland 676 92 86 84 82 80 80 80 79 13
18 Karin Freyland 644 93 89 87 86 83 71 67 57 11
19 K-Å Källming 640 95 80 78 78 77 77 73 70 12
20 Uno Karlsson 632 82 80 79 78 77 74 71 71 20
21 Albin Andersson 630 87 80 80 80 76 72 72 72 11
22 Ingebill Vigant 629 100 78 78 73 72 71 70 70 17
23 Helena Andersson 625 83 80 80 78 75 75 73 68 13
23 L-Å Nordén 625 88 80 79 77 74 72 71 68 16
25 Hans Hjelm 621 92 84 84 80 80 66 66 54 15
26 Johannes Ödén 616 90 86 80 80 75 74 60 60 11
27 Bo Andersson 607 75 75 75 74 74 73 73 72 16
28 Alma Gustafsson 593 80 74 73 71 70 69 69 69 18
29 Christer Andersson 590 77 75 74 73 72 69 67 67 16
30 Ola Gustafsson 589 77 75 72 72 71 70 67 64 21
31 Lukas Freyland 577 80 78 75 71 70 68 67 59 9
32 Lars Vigant 552 82 73 65 65 63 62 62 62 18
33 Olof Nilsson 549 87 86 80 80 74 67 66 9
34 Manne Freyland 547 85 83 82 81 76 68 61 11
35 Bo Rofors 530 70 70 69 66 64 63 60 57 11
36 Elin Thunström 528 72 70 69 69 63 62 58 55 10
37 Moa Ceder 502 71 69 66 63 60 58 58 49 8
38 Gerd Walfridsson 436 67 61 61 56 50 47 46 37 11
39 Hugo Björklund 432 80 70 66 57 51 40 38 22 8
40 Esse Hansson 394 56 53 48 48 47 46 43 41 12
41 Jakob Holgersson 383 98 84 78 62 51 10
42 Arne Lindkvist 378 68 68 67 64 55 50 6
43 Kristina Björklund 374 70 64 62 61 56 55 6
44 Hugo Jarl 373 80 77 76 72 63 5
45 Lars Svahn 326 74 68 68 68 43 5
46 Evalina Jonasson 286 76 70 69 67 4
47 Lovisa Blomgren 285 80 68 67 66 4
48 Wilma Strömgren 284 79 68 67 66 4
49 Roger Ödén 283 80 78 61 60 4
50 Anna Kallin 272 88 67 67 45 5
51 A-C Eriksson 263 73 66 62 58 4
52 Maria Jonasson 226 64 63 59 36 4
53 Ebba Rosander 200 69 65 63 3
54 Else-Maj Hansson 198 66 66 63 3
55 Claes Thunström 190 80 74 32 4
56 Tilda Jarl 156 80 74 2
57 Hampus Fyhr 144 73 69 2
58 Maja Björklund 133 72 59 2
58 Felicia Erlandsson 133 73 58 2
60 Mikael Fyhr 130 69 59 2
61 Henrik Jonasson 129 76 51 2
62 Andreas Gustavsson 108 68 38 2
63 Albin Eskilsson 92 90 2
64 Reidar Pettersson 84 82 2
65 Ola Sivert Gustafsson  82 81 1
66 Klara Lundström 75 74 1
67 Petter Andersson 73 72 1
67 Maja Hansson 73 72 1
67 Lorentz Björklund 73 72 1
70 Axel Pettersson 72 71 1
70 Elinor Pettersson 72 71 1
70 Hampus Sätterlund 72 71 1
70  Anton Sätterlund 72 71 1
74 Jonas Gustafsson 71 70 1
74 Ebba Piel Gustafsson 71 70 1
76 Felicia Fyhr 70 69 1
77 Albin Thunell 69 68 1
77 Isak  Thunell 69 68 1
79 Alice Strömgren 66 65 1
80 Gustaf Wijkström 63 62 1
81 Veronica Erlandsson 59 58 1
82 Oliver Hjorth 57 55 2
83 Johan Blomgren 52 51 1
84 Elisabet Walfridsson 32 31 1

 

 

Tävlingar: Ant
Fölunda  OL   11/4 5
Ronneby OK  11/4 2
Veteran-OL  14/4 3
SSM  17/4 OK Dacke 1
SSM  18/4 OK Dacke 1
Gudhems IF  17/4 3
Falköping AIK OL  18/4 4
Veteran-OL  21/4 8
Tidaholms sisu  25/4 5
Nybro OK  25/4 2
OK Motala  25/4 2
Veteran-OL 28/4 9
OK Gränsen  1/5 7
Annebergs GIF 2/5 21
Veteran-OL  5/5 9
IKHP  8/5 10
IKHP  9/5 11
Boxholms OK  9/5 3
U-Serien 11/5 14
Veteran-OL  12/5 8
Sprint-KM  13/5 15
OL-Touren  16/5 1
U-Serien 18/5 11
Veteran-OL  19/5 11
U-serien  25/5 6
city-cup 26/5 1
Veteran-OL 26/5 9
IFK Mora  28,29,30/5 3
Sprint-DM  29/5 17
Veteran-OL  2/6 12
Alfta-Ösa OK 6/6 1
Sommarlandssprint 6/6 42
Veteran-OL  9/6 11
OK Orion   12/6 4
Rehns BK  13/& 1
IFK Mora  16/& 1
3 Skåne&1 Dansk 18-20/6 8
Höglands-OL  29/6 20
Vålådalens 3-dag 2-4/7 3
Tjust 2-dag  6-7/7 16
Höglands-OL  8/7 13
Höglands-OL  13/7 5
3-dagars Gotland 13-15/7 7
När-OL IKHP  15/7 2
Student-VM   20/7 1
Höglands-OL  20/7 13
O-ringen  25-30/7 45
Zonmästerskap 3/8 2
Höglands-OL 3/8 13
Veteran-OL  4/8 4
Veteran-VM Swheiz 2
43-Kavlen  7/8 12
Veteran-OL  11/8 12
Vaggeryd SOK 14/8 4
Vaggeryd SOK 15/8 13
Bjursås OK  22/8 1
U-serien  17/8 3
Veteran-OL 18/8 11
Tjällmoträffen  21/8 3
Mullsjö SOK  21/8 4
Turebergs IF  21/8 1
Smållandsdubb. 21-22/8 8
Ostlöpet  22/8 4
Strängnäs 22/8 1
Veteran-OL  25/8 15
USM  27-29/8 3
U-Serien  29/8 7
Veteran-OL  2/9 14
Jönköpings OK  4/9 16
Kjula IF  5/9 1
Målilla OK 5/9 3
Veteran-OL 8/9 12
Veteran-OL 15/9 11
Natt-DM  17/9 6
Lång-DM  19/9 5
Veteran-OL 22/9 8
IF Hagen  25/9 1
KM  26/9 40
Veteran-OL  29/9 7
Veteran-OL  6/10 12
25-Mannakort 9- 10/10 2
Veteran-OL  13/10 11
Siljanskretsnatt  14/10 1
Höglands-OL natt 14/10 7
Litauen  16-17/10 5
OK Motala  17/10 11
Dala-Dubbeln  16-17/10 3
Veteran-OL  21/10 11
Tenhults SOK  24/10 20
Natt-KM   26/10 11
Veteran-OL 14
Smålandskavlen 31/10 26
Novembersprinten 7/11 26
Summa starter 816
Uppdaterad: 06 MAJ 2014 16:19 Skribent: Kristin Karlsson

Huvudsponsor:

ICA

 

lekpl

bordsjö

Attends

 

 

Postadress:
SOK Aneby - Orientering
Jularpsvägen 6
57831 Aneby

Kontakt:
Tel: 0705346872
E-post: This is a mailto link

Se all info